Product

Hindistan Cevizli Çoko Pestil (kg)

Hindistan Cevizli Çoko Pestil

 

Hindistan cevizli çoko pestil, içerdiği bol enerji verici lezzetleri bir araya getiren ve benzersiz bir tat şöleninde buluşturan bir gıdadır. Gümüşhane yöresine aittir ve sağlıklı olmasının yanında oldukça besleyici ve doyurucu bir atıştırmalıktır. Günün her saatinde tüketilebileceği gibi çay ve kahvelerin yanında da mükemmel bir tatlı seçeneğidir. 

 

Hindistan Cevizli Çoko Pestil Nasıl Hazırlanır?

Oldukça zengin malzemelerle hazırlanan hindistan cevizli çoko pestilin ilk aşamasına, içerisindeki fındık ezmesinin yapımıyla başlanır. Pestili ise Gümüşhane dut pekmezi, bal, şeker ve su bir arada kaynatılarak yapılmıştır. Bu karışıma herle denilmektedir. Fındık ezmesi herle ile kaplanır ve pestilin üzerine de tamamı kaplanacak şekilde bal ve pekmez sürülür. Ardından çoko pestil hindistan cevizine bulanarak tüketime hazır hale getirilir.

 

Tatbil Farkıyla Hindistan Cevizli Çoko Pestil

Tatbil, kurulduğu günden bu yana Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerini bir araya getiren ve onları sizlere sunan bir firmadır. Ürünü oluşturan her bir malzeme özel olarak seçilmekte ve dut pekmezi gibi Gümüşhane farkıyla üretilen tatlar tercih edilmektedir. Üretimin bütün aşamaları büyük bir titizlik ve dikkatle gerçekleşmekte, kargoya verilmeden önce dış etkenlerden koruyacak şekilde paketlenmektedir.

 

Fiyat : 45,00