Product

Hindistan Cevizli Sarma (kg)

Hindistan Cevizli Pestil Sarması

İki farklı yörenin bir ara gelmesiyle oluşan ve tadına doyamayacağınız hindistan cevizli pestil sarması, özenle hazırlanıp sofranıza gelmeyi beklemektedir. Giresun fındığı ile Gümüşhane pestilini buluşturan bu sarma, favori atıştırmalıklarınız arasına girecek ve içeriğindeki doğal ve yöresel lezzetler ile sizleri mutlu edecektir.

 

Hindistan Cevizli Pestil Sarması Nasıl Yapılmaktadır?

Bu özel sarmanın yapımına pestil ile başlanmaktadır. Ana maddesi olan herle hazırlanırken içerisine süt, Gümüşhane dut pekmezi, buğday unu, süt ve şeker katılır, kıvamı uygun oluncaya dek kaynatılır. Ardından ince formlu yapıya getirilmek üzere özel bezlere serilir. Bir günlük fırınlanma sürecinin ardından kesim işlemine geçilir. Pestilin üzerine bal ve fındık ezmesi sürülür, ardından ince rulo halinde sarılır. Hindistan ceviziyle kaplanarak tüketime hazır hale gelir.

 

Tatbil Farkıyla Hindistan Cevizli Pestil Sarması

Tatbil, kurulduğu günden bu yana Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerini bir araya getiren ve onları sizlere sunan bir üreticidir. Hindistan cevizli pestil sarması, siparişlerinizin ardından büyük bir özen ve titizlikle hazırlanmaktadır. Sofralarınıza ulaşmadan önce dikkatle paketlenir, kargo sürecinde zarar görmeden evlerinize ulaşır.

 

Fiyat : 50,00