Product

Hurma Özü (800 gr)

Hurma Özü

Hurma özü, oldukça lezzetli olan ve faydaları saymakla bitmeyen oldukça sağlık dostu bir yiyecektir. Her evde olması gereken ve özellikle soğuk kış günlerinde vücut direncini yükseltmeye yardımcı olan hurma özü, birçok minarel ve vitamin içermektedir.

 

Hurma Özü Faydaları

Hurma özünün faydalarına bakıldığında öncelikle sakkaroz şekerinin bulunmamasından dolayı şeker hastalarının da tüketebilmesi başı çekmektedir. Bir diğer özelliği yaş farkı olmaksızın herkesin tüketebilmesidir. Hiçbir katkı maddesinin olmaması, sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Kükürt, demir, A ve C vitamini de içermektedir. C vitamini etkisiyle hurma özü tüketildiğinde cilt lekelerini geçirmekte ve pürüzleri gidermektedir. Vücuda enerji kaynağı olmakta ve sabah aç karnına tüketildiğinde bağırsak sorunlarının ve kabızlık gibi rahatsızlıkları önlemektedir.

 

Hurma Özü Nasıl Tüketilebilir?

Hurma özü koyu kıvamlı ve yoğun bir tada sahiptir. Yediğimiz pasta ürünlerinde, baklava gibi tatlıların içeriğinde de sıklıkla geçmektedir. Ancak tek başına da içilmesi mümkündür. Bunun yanında sulandırarak veya sütle karıştırarak da içimi tercihler arasındadır. Şeker oranı nedeniyle evlerinizde yapacağınız tatlıların içine de gönül rahatlığı ile eklenebilmektedir.

 

ektedir.

Fiyat : 30,00