Product

Kadayıflı Sarma (500 gr)

Kadayıflı Pestil Sarma

Gümüşhane yöresine ait olan ve sizlere yeni ve özgün bir deneyim sunacak olan kadayıflı pestil sarma, özenle hazırlanan ve hafifliğiyle sağlığınızın dostu olan bir çeşittir. İçerisindeki bol fındık nedeniyle güçlü bir enerji kaynağıdır. Dışındaki kadayıf kaplamasıyla çıtır bir lezzet sunmaktadır.

 

Kadayıflı Pestil Sarma Nasıl Yapılmaktadır?

Bu özel lezzetin yapımında ilk olarak pestilin hazırlanması gerekmektedir. Kaynayan suyun içine eklenen Gümüşhane dut pekmezi, buğday unu, süt ve şeker topaklanmasına mahal verilmeden, yavaş yavaş karıştırılmalıdır. Bu özel karışımın adı herle olarak bilinmektedir. Herlenin serim ve kurutulma aşamasından sonra pestil oluşmaktadır. Kadayıflı pestil sarma için de ince formlu olması gerekmektedir. Üzerine bal sürülerek, Giresun fındığı eklenmektedir. Rulo haline getirildikten sonra kadayıf parçalarına bulanarak tüketime hazır hale gelir.

 

Tatbil Farkıyla Pestil Sarma

Gümüşhane yöresine ait en özel lezzetlerden bir tanesi olan kadayıflı pestil sarma, sizler için özel olarak üretilmekte ve yapım aşamasında son derece titiz ve özverili bir çalışmak sürdürülmektedir. Özenle paketlenmesinin ardından kargoya verilecek, yolculuğu boyunca bütün dış etkenlerden korunarak sofranıza ulaşacaktır.

 

Fiyat : 25,00