Product

Sade Dut Pestil (500 gr)

Sade Dut Pestili

Sade Dut Pestili, Gümüşhane yöresine ait bir lezzettir. Tamamı doğal ürünler kullanılarak elde edilmektedir ve dut pekmezi aromasıyla tatlı ihtiyacını karşılama ve bünyeyi güçlendirme gibi faydalarıyla bilinmektedir. İnce tabaka formundadır ve geçirdiği her aşama özenle kontrol edilmiştir.

 

Sade Dut Pestili Nasıl Yapılmaktadır?

Sade dut pestili yapımına ilk olarak kaynamakta olan suya buğday unu eklenerek başlanır. Karışıma bal, süt, toz şeker ve en önemlisi olan Gümüşhane dut pekmezi ilave edilir. Kıvamı doğru olana dek kaynatılmaya devam edilir. Ardından, iyi bir üreticinin kullanacağı yüksek kalite kumaşlara serilerek ince bir tabaka elde edilir. İdeal ısısında yaklaşık 24 saat boyunca kurutma işlemi uygulanır. Pestil kumaştan sıyrılır ve kesim aşamasına geçilir.

 

Tatbil Farkıyla Sade Dut Pestili

Tatbil, Gümüşhane yöresel lezzetlerine sahip çıkan ve doğallıktan yana olan bir üreticidir. Pestil üretimimiz tesislerimizde oldukça emek verilerek ve kalite standartlarına uygun olarak gerçekleşmektedir. Pestil sadece kendi başına çok faydalı ve mineral deposu olan bir yiyecektir. En lezzetli dutlar dalından toplanarak işleme alınır, içeriğinde değişiklik olmadan sofralarınıza kadar ulaşır.

 

Fiyat : 12,50