Product

Sarma (500 gr)

Pestil Sarması

İçeriğindeki Gümüşhane yöresine ait malzemeleriyle doğal lezzetini ikiye katlayan Pestil Sarması yapısı itibariyle incedir. Özel olarak hazırlanmış bu ince pestilin üzerine Gümüşhane fındığından yapılan ezme ile bal sürülmüştür. Her biri bambaşka lezzetlere sahip olan bu üçlü, rulo haline getirilmiştir ve sizlere ulaşmak için titizlikle ve sipariş üzerine üretilmektedir. Tatbil farkı ile tadına doyamayacağınız pestil sarması, günümüzde zararlı içerikleriyle bilinen paketli gıdalardan uzak, besleyici ve enerji verici özelliğiyle de tercih sebebi olacaktır.

Yapımında kullanılan fındık, pestil sarmasının sağlıklı ve kusursuz aromasına ortak olurken aynı zamanda bünyeye iyi gelen birçok özelliği de barındırmaktadır. Kalp rahatsızlıklarına, kansızlığa ve damar hastalıklarına önlem olarak da tüketilen fındık, pestil ile buluştuğunda tatlı krizlerinizi yatıştıracaktır. Dilediğiniz öğünde, dilediğiniz saatte yiyebileceğiniz Gümüşhane sarması her derde devadır. Evde ziyaretçileriniz olduğunda, afacan çocuklarınızın acıktığı anlarda veya canınız ne zaman isterse tüketebileceğiniz pestil sarması şifa niyetine de geçmektedir.

 

Pestil Sarması Nasıl Yapılmaktadır?

Gümüşhane sarması dut pekmezi, su, bal ve şeker ile birlikte kazanlarda kaynatılarak şıra haline getirilir. Eklenecek olan un ve süt çırpıcıdan geçerken topaklanmaması adına dikkatlice eklenmelidir. Elde edilen karışımın adına herle denmektedir. Herle dinlendirilir ve ardından serim işlemine geçilir. Kurutulan pestillerin üzerine, serildikleri bezden çıkarıldıktan sonra fındık ezmesi ve bal karışımı sürülmektedir. Ardından rulo haline getirilmektedir.

 

Tatbil Farkıyla Pestil Sarması

Tüketicilerin özellikle aradığı bir çeşit olan Gümüşhane sarması, tesislerimizde titizlik ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmektedir. Yöresel lezzetleri, yörenin insanları özenle çalışarak elde ederler. Tatbil Gümüşhane sarmasının farkı da tadından anlaşılacaktır.

 

Fiyat : 25,00